دکتر نرگس علیان

متخصص زنان و زایمان


تعیین جنسیت

جراحي و ترميم

ترمیم زیبایی زنان و کلیه

بارداری و تلفن همراه

قرار گرفتن مادران باردار در معرض تلفن همراه موجب بروز مشکلات رفتاری در کودکان میشود

دنیز اونای محقق این تحقیق، گفت : در دنیای فناوری امروز، دستگاههای بیسیم به صورت شبانه روزی در کنار ما قرار دارند و امواج رادیویی الکترومغناطیسی ساطع میکنند که در بدن ما نفوذ میکنند.مقدار کمی از اشعه الکترومغناطیسی با انرژی کم باعث افزایش کمی گرما میشود که به DNA آسیب میرساند.

وی اظهار کرد: در تحقیق انجام شده توسط دانشمندان در دانشگاه ییل مشخص شد، قرار گرفتن در معرض اشعه بیسیم ممکن است با مشکلات رفتاری مانند ADHD (اختلال بیش فعالی) و اختلال در حافظه مرتبط باشد.

دانشمندان دریافتند، کودکان بیشتر از بزرگسالان چنین پرتوهایی را جذب میکنند، بنابراین در معرض خطر بیشتری قرار دارند درنتیجه برای محافظت از کودکان حتی در زمان بارداری نیز باید به این مهم توجه داشته باشیم.

اگرچه این وضعیت به عادتی رایج تبدیل شده است، اما علم نشان میدهد که تاثیر آن بر جنین بسیار خطرناک است. خاموش کردن وای فای و بلوتوث در هنگام عدم نیاز به دستگاه در این مورد کمک کننده است و باید بجای صحبت کردن با تلفن همراه در نزدیکی مغز، از حالت بلندگو استفاده کنید.

وی همچنین توصیه کرد که مدت زمان استفاده از تلفن همراه را کوتاه کنید تا کمتر در معرض اشعه قرار گیرید. برای دستیابی به این هدف، ارسال پیامهای متنی بجای تماس میتواند به کاهش مدت زمان صحبت با تلفن همراه کمک کند. پیام کوتاه شما را در معرض تابش کمتر این امواج قرار میدهد.


آدرس مطب : اصفهان خیابان توحید چهاراه شریعتی مجتمع ماکان ۳ طبقه اول واحد ۱
تلفن : 36242752 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیفواید زایمان طبیعیمزایا و معایب سزارینویزیت آنلاینویزیت در مطبجفت سرراهیبیوگرافیخدمات مطببرنامه هفتگیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیانواع رژیمکتاب هاورزش در بارداریقابل توجه خانم های بارداپیامهای کاربرانمشاهده و مطالعه مطالبرزرو نوبتسایتهای دیگر