دکتر نرگس علیان

متخصص زنان و زایمان


تعیین جنسیت

جراحي و ترميم

ترمیم زیبایی زنان و کلیه

رنگ مو و بارداری

1. اگر قصد رنگ کردن موهایتان را دارید بهتر است چند هفته پیش از اقدام به بارداری، این کار را انجام دهید.
2. اگر میخواهید در دوران بارداری رنگ موهایتان را تغییر بدهید، بهتر است به جای رنگ موهای شیمیایی از اسپریهای رنگ موی موقت که فقط سطح مویتان را میپوشانند و به پوست سرتان نمیرسند و آثار شیمیایی آنها جنین شما را تهدید نمیکنند، استفاده کنید.
3. هرچند که هنوز مطالعات و توصیه های خاصی از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) در مورد ضرر رنگکردن موها در دوران شیردهی انجام نشده است اما متخصصان میگویند بهتر است تا حد امکان از رنگ کردن موهایتان در دوران شیردهی هم خودداری کنید.
4. هرگز در 3 ماهه اول بارداری، موهایتان را رنگ نکنید یا در معرض بوی رنگ قرار نگیرید. اثر شیمیایی منفی رنگ مو در 3 ماهه اول بارداری روی جنین، بیشتر از 3 ماهه دوم یا سوم است. به دلیل اینکه در 3 ماهه اول بارداری، سیستم عصبی جنین در حال رشد است و امکان آسیب دیدن آن در اثر نفوذ مواد شیمیایی به بدن مادر، به حداکثر خود میرسد.
5. استفاده از رنگهای گیاهی در دوران بارداری یا شیردهی ضرری برای مادر یا فرزند ندارد.
6. 3 ماهه دوم بارداری بهترین زمان برای رنگ کردن موهای مادران بارداری است که به هر دلیل تصمیم دارند موهایشان را رنگ کنند زیرا امکان آسیبپذیری جنین در 3 ماهه دوم بارداری کمتر از 3 ماهه اول یا سوم است.
7. اگر در 3 ماهه سوم بارداری میخواهید خودتان در خانه موهایتان را رنگ کنید، باید اول دستکش بپوشید، به صورتتان ماسک بزنید و در نهایت از رنگ موهای کم یا بدون آمونیاکو پروکسید استفاده کنید.


آدرس مطب : اصفهان خیابان توحید چهاراه شریعتی مجتمع ماکان ۳ طبقه اول واحد ۱
تلفن : 36242752 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جفت سرراهیصفحه اصلیفواید زایمان طبیعیمزایا و معایب سزارینویزیت آنلاینویزیت در مطببیوگرافیخدمات مطببرنامه هفتگیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیانواع رژیمکتاب هاورزش در بارداریقابل توجه خانم های بارداپیامهای کاربرانمشاهده و مطالعه مطالبرزرو نوبتسایتهای دیگر