دکتر نرگس علیان

متخصص زنان و زایمان


تعیین جنسیت

جراحي و ترميم

ترمیم زیبایی زنان و کلیه

لابیاپلاستی و جراحی زیبایی دستگاه تناسلی

عدم تقارن و بزرگی لب های کوچک دستگاه تناسلی زنان،کارایی وزیبایی دستگاه تناسلیرا اسیب می زند وبرای خانم ها ناخوشنودی و کاستی هایی را در سکس و پوشیدن لباس موجب می شود.لابیاپلاستیو جراحی زیبایی واژن مخصوص خانم ها است که برای رفع این کاستی ها و کوچک کردن بافت های اضافی دستگاه تناسلی وزیبا سازی ظاهری آن انجام می شود. کارایی و زیبایی دستگاه تناسلی خانم ها، رضایت بیشتر و اعتماد به نفس آن ها را به ارمغان می اورد ،اما توصیه من به عنوان یک جراح زنان اینست که سعی کنید در مواردی که بطور ضروری مشگلی در سکس شما و ....وجود دارد این عمل را انجام دهید زیرا جراحی لابيا پلاستيامروزه بطور گسترده تری انجام می گیرد و انجام ان تنها برای زیبایی منطقی وعلمی به نظر نمی رسد از طرفیهزینه عمل لابيا پلاستي در ايراناندک و بدین علت موجب استقبال بیشتر شده است .این جراحی برای دو گروه سنی امکان پذیر می باشد
الف : خانمهای مسن که در اثر افزایش سن و زایمان دچار عوارض ان شده اند
ب :خانم های جوان به منظور رفع بزرگی لابیا واحساس اسایش و داشتن اتکاء به نفس بیشتر
این دو گروه طرفدار تکنیک هایجوانسازی لیزری واژن و لابیا پلاستیمی باشند.

غالبا خانم هایی که لابیای بزرگی دارند این گروه از بانوان اکثرا در موارد زیر مشکل دارند
1- هنگام پوشیدن لباس
2- هنگام نزدیکی
3- عدم تقارنلابیا
4- ایجاد مشگل در ادرار کردن
جهت معاینه ، بیمار روی تخت ژنیکولوژی قرار گرفته و تحت معاینه قرار می گیرد تا وضعیت ضخامت ، سیمتریک بودن ، طول قدامی و خلفی لابیا و ناحیه کلیتوریس از نظر تیرگی پوست و وجود چین اضافی و سایز کلیتوریس و ورودی خلفی واژن مورد بررسی قرار گیرد.

جراحی زیبایی لابیا ، لابیاپلاستی :
بهترین نتیجه زمانی حاصل میشود که یک v از لابیا برداشته می شود واندازه طبیعی لابیا مینوربه دست می اید.یک wedge یا V از بخش بیرونی زدگی لابیا برداشته می شود و چون لابیاها اغلب غیر قرینه اند مقدار wedge جهت رسیدگی به قرینه گی متفاوت است . ممکن است یک تغییر رنگ از قسمت قدام و خلف لابیا در محل آناستوموز داشته باشیم اما این موضوع مهمی نیست و بهتر است که از قبل بیمار آگاه باشد.
ضمنا جهت عمل جراحی با بیهوشی عمومینیز امکان پذیر است.

مراقبت بعد از عمل لابیاپلاستی :
- استفاده از کمپرس سرد به مدت 2 روز
- استفاده از پماد Anb تتراسایکلین به مدت 2 روز
- استفاده از کپسول سفالکسین S.D به مدت 7 روز هر 6 ساعت
- جلوگیری از ورزش به مدت 3 هفته ( از یوگا ، اسب سواری و موتور سواری به مدت 8 هفته اجتناب شود )
- جلوگیری از نزدیکی جنسی به مدت 6 هفته ( معمولا 80 % تورم در عرض 6 هفته از بین می رود ولی تورم بطور کامل در عرض 4 ماه از بین می رود )
- بعد از 2 هفته بخیه ها شروع به جذب می نمایند و در عرض 6 هفته تمام بخیه ها جذب می شود.
- محل بخیه ها ممکن است بعد از چند هفته خارش و ناراحتی داشته باشد که با استفاده از یک پماد کورتونی خوب مثل پماد تریاسینولون بهتر

عوارض عمل لابیاپلاستی ( ناشایع است )
در 2% بیماران ممکن است در کناره قدامی لابیا فاصله بیافتد که اکثرا کوچک است و در عرض 4 تا 6 ماه خوب می شود و نیاز به ترمیم مجدد ندارد.
در کمتر از 1% موارد ، فیستول ( سوراخ ) یا باز شدن محل عمل اتفاق می افتد.
بندرت بیمار برای چند ماه ناراحتی دائم دارد که با یک پماد کورتونی قوی مانند کلوبتازول 0.05 % کمک کننده است به مدت چند هفته

نتایج :
اعتماد به نفس 93%
بهبود sex 71%
کاهش مشکلات 95%
عوارض 4%

لابیاپلاستی ( لابیاماژور )
معمولا برای افرادیکه لابیا ماژور بزرگ و چاق دارند بطوریکه در شلوار یا دامن بصورت یک bulge مشاهده می شود انجام می شود و می تواند همزمان باعمل لابیا مینورانجام شود.این عمل باعث مشخص تر شدن کلیتوریس و لابیا مینور شده و ممکن است خط بخیه یک تغییر رنگ بین قسمت روشن و تیره تر باشد که اهمیتی ندارد.اندازه لابیا به حالت طبیعی برمیگردد.

لابیا پلاستی با لیزر :
انجام عمل زیبایی لابیا پلاستی با لیزربا سهولت و رضایتمندی بیمارهمراه می باشد.

مزیت های لابیاپلاستی با لیزر:
درد کمتر
طول مدت کوتاه تر عمل جراحی
بهبودی سریعتر
برگشت سریعتر به کارهای روزانه
زیبایی بیشتر محل عمل جراحی

هزینه عمل لابیا پلاستی :
مقوله هزینه همواره از دغدغه های مراجعه کنندگان محترم می باشد در کنار هزینه همواره کیفیت و کارمناسب بایستی در مد نظر باشد چرا که در هر جراحی غالبا نتیجه عمل در نهایت موجب رضایتمندی می باشد لذا ما معتقدیم در کنار جراحی خوب بایستی هزینه معقولی نیز باشد تا موجب خوشنودی کامل بیمار گردد هزینه این جراحی لابیا بستگی به میزان و گستردگی لابیا دارد لذا شما می توانید حدود قیمت عمل لابیا پلاستی را تلفنی از مطب سوال بفرمایید و در ویزیت و کار جراحی رقم دقیق که بسیار متفاوت نخواهد بود مشخص خواهد شد . در نهایت هدف ما رفع مشگل بیمارا ن و داشتن یک حس خوب در رابطه با پزشک و جراحی خود می باشد.


آدرس مطب : اصفهان خیابان توحید چهاراه شریعتی مجتمع ماکان ۳ طبقه اول واحد ۱
تلفن : 36242752 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جفت سرراهیصفحه اصلیفواید زایمان طبیعیمزایا و معایب سزارینویزیت آنلاینویزیت در مطببیوگرافیخدمات مطببرنامه هفتگیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیانواع رژیمکتاب هاورزش در بارداریقابل توجه خانم های بارداپیامهای کاربرانمشاهده و مطالعه مطالبرزرو نوبتسایتهای دیگر