دکتر نرگس علیان

متخصص زنان و زایمان


تعیین جنسیت

جراحي و ترميم

ترمیم زیبایی زنان و کلیه

كاهش كمر درد پس از زايمان

شیر دادن مادر به نوزاد در كاهش كمردرد های پس از زایمان موثر است - تصویر 1ناهید خدا كرمی عضو هیئت علمی مامایی ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: در هنگام بارداری به دلیل افزایش حجم رحم فشار مستقیم به ستون فقرات وارد می شود كه گودی كمر زنان باردار در این دوران افزایش می یابد.وی گفت: در چند روز اول پس از زایمان بازگشت رحم به حالت طبیعی با انقباضاتی همراه است كه به صورت كمردرد و دل درد خود را نشان می دهد.

خداكرمی تصریح كرد: برای جلوگیری از كمردرد ها از هفته 20 بارداری به مادران آموزش داده می شود كه در وضعیت هایی قرار بگیرند كه فشار كمتری به ستون مهره وارد شود.

وی با بیان اینكه پس از زایمان نیز ورزش هایی را برای مادر آموزش می دهیم، اظهار داشت: شیر دادن مادر به نوزاد در كاهش كمردرد های پس از زایمان موثر است.

خداكرمی با بیان اینكه تمرینات ورزشی و كششی بعد از زایمان را توصیه می كنیم كه باید تحت نظر یك پزشك متخصص انجام شود، گفت: باید توجه داشت كه بعضی از حركات ورزشی در دوران بارداری و پس از آن مضر است.

وی خاطرنشان كرد: پس از زایمان حتی الامكان مادران پس از زایمان از داروهای مسكن كمتر استفاده كنند زیرا هر دارویی در شیر مادر ترشح شده و برای نوزاد مضر است.


آدرس مطب : اصفهان خیابان توحید چهاراه شریعتی مجتمع ماکان ۳ طبقه اول واحد ۱
تلفن : 36242752 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جفت سرراهیصفحه اصلیفواید زایمان طبیعیمزایا و معایب سزارینویزیت آنلاینویزیت در مطببیوگرافیخدمات مطببرنامه هفتگیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیانواع رژیمکتاب هاورزش در بارداریقابل توجه خانم های بارداپیامهای کاربرانمشاهده و مطالعه مطالبرزرو نوبتسایتهای دیگر