دکتر نرگس علیان

متخصص زنان و زایمان


تعیین جنسیت

جراحي و ترميم

ترمیم زیبایی زنان و کلیه

نقش تغذیه در شب ادراری کودکان

شب ادراری یک مشکل در برخی کودکان است که معمولا با درمان های طبی بر طرف می شود اما اگر بعد از درمان هم مشکل شب ادراری برطرف نشود با پرهیز های غذایی می توان مشکل را کاهش داد.

علل شب ادراری مصرف برخی داروها، نا آرامی در هنگام خواب، اختلال در هورمونهای بدن، مشکل در مثانه، تغذیه، مشکلات روانی و یا ژنتیک است.

تعدادی از مواد غذایی وجود دارد که نباید قبل از خواب و یا در طول شب مصرف شود زیرا آنها تولید ادرار را افزایش می دهند که در کودکان منجر به عدم کنترل ادرار می شود.

غذاهایی مانند تخم مرغ، ذرت، گندم و سویا ممکن است سبب واکنش های حساسیتی شود، بنابراین می توان لیست غذایی کودک را یاداشت کرد و شبی که کودک شب ادراری دارد غذای آن روز را مشخص کرد و از برنامه ی غذایی کودک خارج نمود.

معمولا کودکانی که قبل از خواب از مواد لبنیاتی مصرف کنند، بیشتر دچار شب ادراری می شوند: از چند ساعت قبل از خواب به کودک شیر یا سایر مواد لبنی داده نشود.

کافئین ادرار آور است و مواد غذایی دارای کافئین تولید ادرار را زیاد می کند؛ بهتر است چند ساعت قبل از خواب، مواد غذایی دارای کافئین از جمله شکلات، قهوه و...استفاده نشود.


آدرس مطب : اصفهان خیابان توحید چهاراه شریعتی مجتمع ماکان ۳ طبقه اول واحد ۱
تلفن : 36242752 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیفواید زایمان طبیعیمزایا و معایب سزارینویزیت آنلاینویزیت در مطبجفت سرراهیبیوگرافیخدمات مطببرنامه هفتگیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیانواع رژیمکتاب هاورزش در بارداریقابل توجه خانم های بارداپیامهای کاربرانمشاهده و مطالعه مطالبرزرو نوبتسایتهای دیگر